LAK ÇEKME MAKİNESİ

Lakın doğru kalınlıkta ve eşit biçimde şablonun üzerine kaplanmasını sağlar.

DEFALARCA MÜKEMMEL BASKI İÇİN

Kalite yönünden yükse değerli bir baskı neticesi elde edebilmek için (gerekli film bazından yapılan gravürlerde ve gerekse lazer gravürde) lak tabakasının doğru bir kalınlığa sahip olması eşit ve reprodüktif bir durumda kaplanmış olması çok önemlidir.

Kalite yönünden yüksek değerli bir baskı neticesi elde edebilmek için (gerek film bazında yapılan gravürlerde ve gerekse laser gravürde) lak tabakasının doğru bir kalınlığa sahip olması eşit ve reproduktif bir durumda kaplanmış olması çok önemlidir. Bunlar eşit kalıcı bir yüksek kalitenin ön şartlarıdır.

MSD-4600 Lak Çekme Makinası bu tür lak tabakasının en iyi şekilde kaplanmasını temin eder. Memnun Makina’nın lak çekme Makinası16 cm/dk. ile 6 m/dk. kadar hızlı kaplama yapılmasını sağlar. Bu Makina otomatik olarak yukardan aşağıya ve gerekse aşağıdan yukarıya doğru bir tek buton hareketi ile çok düzgün ve eşit bir lak tabakasını şablonun üzerine sürer. Bu suretle de rakle arabası önceki pozisyona gelinceye kadar geçen bekleme süresine gerek kalmamaktadır Makinanın çok hassas bir yapısı olması nedeni ile hemen hemen hiç bir rotuşlama işlemine gerek bırakmayan çok düzgün bir kaplama elde edilir. Kabarcık tehlikesi de bu suretle ortadan kalkar. Memnun Makina gerekli olacak diğer parçaları da Makina ile birlikte vermektedir. Örneğin: Konüsler ve rakle toplama deposu gibi.

Makinenin çok hassas bir yapısı olması nedeni ile hemen hemen hiçbir rötuşlama işlemine gerek bırakmayan çok düzgün bir kaplama elde edilir. Kabarcık tehlikesi de bu suretle ortadan kalkar. Memnun Makine bu makine ile çalışmayı gerektiren diğer parçalarıda makine ile birlikte vermektedir.

Örneğin: Konüsler, lak haznesi, rakleler vb..

Temel Fonksiyonlar :

Hassas ve reproduktif lak çekme
Yüksek lak çekme sürati
Lak sarfından tasarruf
Otomatik çalışma
Basit temizlik.